6 tipů, které vám pomohou vypít více vody za den

6 tipů, které vám pomohou konečně pít více vody

 

Denní potřeba tekutin

Patříte mezi lidi, kteří se vždycky zapomenou napít? Nebo kdo si klade otázku, jak zvládnout vypít doporučenou dávku 1,5 až 2,5 litru vody denně? Pak pro vás máme šest tipů, díky kterým můžete zvýšit spotřebu vody a splnit svůj denní cíl.

 

Tip 1

Vždy mějte po ruce vodu!
Nabitý program nebo další důležitý projekt: lidé, kteří pracují, mají často nepravidelný pitný režim. Potvrzuje to i nedávný průzkum společnosti Forsa, který si nechala vypracovat společnost Techniker Krankenkasse (TK) a podle kterého pouze 57 % pracujících lidí zvládá pít pravidelně během dne. Problém: často není po ruce žádná voda a žízeň je ignorována. Abyste to změnili, měli byste si na stůl položit láhev s vodou nebo naplněnou karafu. Takto vám může i krátký rozptýlený pohled připomenout, že se máte napít.

 

Tip 2

Používejte velké sklenice/lahve - a vždy je doplňujte!
Pokud máte láhev nebo karafu vždy po ruce, můžete se také trochu ošidit a použít velkou sklenici, kterou v ideálním případě znovu a znovu naplníte. Plná sklenice má u mnoha lidí tendenci ji vyprázdnit - a při větším objemu vypijete zcela nevědomky o několik set mililitrů denně více. Mimochodem: přelévání vody z láhve do sklenice je další připomínkou, že nápoj je na dosah ruky.

  

Tip 3

Používejte malé rituály pro pití!
Lidé, kteří pravidelně pijí během dne, snáze přijímají dostatečné množství tekutin. Podle průzkumu společnosti Forsa dosáhne svého denního cíle pouze 28 % lidí, kteří pijí pouze při jídle. Přesto se vyplatí používat k pití pevné návyky, jako je jídlo s rodinou. Mnoho drobných rituálů se dá spojit se sklenicí vody. Pijete rádi kávu? Každý šálek doplňte douškem vody. Čtete dobrou knihu? Než se usadíte do čtenářského křesla, vezměte si s sebou něco k pití. Posloucháte raději podcasty? Proč si kromě sluchátek nevzít i láhev s vodou? Tento princip lze aplikovat na mnoho každodenních návyků. Mimochodem, uvolněný čajový rituál přímo zajistí, že budete pít více tekutin.

 

Tip 4

Používejte individuální a stylové láhve na vodu!
Nové sportovní oblečení nebo kvalitní technické vybavení do kanceláře nás motivují k většímu pohybu nebo zvyšují naši touhu po nových úkolech. Stejný princip může fungovat i u pití. Dopřejte si krásnou skleněnou karafu na doma nebo stylovou láhev na pití na cesty. Nový "doplněk" pomáhá rychleji zařadit pití jako pevný rituál do každodenní rutiny.

Jako například naše nová láhev Stay Hydrated Sport:

 

 

Tip 5

Dodejte své vodě více chuti!

Sladké nebo příliš sladké nápoje jsou pro dosažení doporučeného denního množství pití méně vhodné. Nicméně z dlouhodobého hlediska je sotva něco nudnějšího než pít stále čistou vodu. Pokud máte chuť na změnu, proč nedopřát své vodě lepší chuť? Ať už se jedná o čerstvé bobule, bylinky, jako je máta nebo bazalka, pár plátků citronu a pomeranče nebo jen proužek zázvoru a okurky: možností, jak si vodu "vylepšit", je mnoho. A všechny kombinace jsou povoleny!

 

Tip 6

Ať vám to aplikace připomínají!
Všechny tipy a triky nepomáhají? Stále zapomínáte pít? Jediné, co pak pomáhá, je pravidelné připomínání. Pomoci vám mohou bezplatné aplikace na pití vody, jako je "Trink!Wasser" nebo "Wasser Trinkwecker" (budík na pití vody), které vám vždy připomenou, abyste si udělali přestávku v pití podle vaší osobní denní potřeby tekutin. V obchodě App Store i Google Play lze nalézt řadu dalších variant aplikací. Připomínky jsou dobré: Nikdy byste neměli vypít doporučené denní množství 1,5 až 2,5 litru najednou - například ráno nebo večer, ale rovnoměrně v průběhu celého dne!

 

 

Zdroj: https://www.vorwerk-group.com/de/home/magazin/weiterdenken/6-tipps-mit-denen-sie-
konečně-je-více-vody/