Jak správně pečovat o svaly v tréninkovém procesu

Masáž pro lepší výkon??? Víte, že svaly se neposilují při běhu, ale při odpočinku? Při dobré regeneraci se regenerují svaly, které byly tréninkem přetíženy, obnovuje se jejich výkonnost a dokonce se dostávají na vyšší úroveň. Proto je regenerace nedílnou součástí tréninkového procesu. Masážní masti EMULSION4SPORT vám pomohou s péčí o unavené svaly.

 

Popišme si správný postup:

 

Před každou fyzickou aktivitou

MAsáž by měla být provedena před tréninkem (masírovat si různé partie můžete sami), pokud chcete zahřát a probudit svaly. K tomu vám pomůže hřejivá mast. Jedinečná směs hřejivých látek podporuje krevní oběh, hydratuje pokožku a vytváří hřejivý efekt. Masáž přípravkem stimuluje prokrvení a prohřátí svalové tkáně, čímž předchází svalovým křečím a případným zraněním.

Po tréninku

Bezprostředně po tréninku je naopak třeba svaly zklidnit a včas zahájit jejich regeneraci. K tomu vám pomůže chladivá mast. Látky, které obsahuje, podporují prokrvení pokožky, uvolňují a regenerují svaly. Mentol má výrazně chladivý a zklidňující účinek.

Regenerace svalů

Regenerace znamená obnovu sil, obnovu normálních vlastností všech buněk našeho těla a kondice organismu, zejména pohybového aparátu. Jejím úkolem je odstranit únavu a obnovit schopnost úspěšně zvládnout novou zátěž. Ukazuje se, že trénink, kdy svaly ještě nejsou zregenerované nebo dokonce bolí, není účinný. Už jen z tohoto důvodu by měla být doba regenerace definována přímo v tréninkovém plánu.

 

Proč se neobejdeme bez regenerace? Při jakékoli sportovní zátěži dochází k velmi malým poraněním svalů, šlach, vazů, kostí a chrupavek, tzv. mikrotraumatům. V období po tréninku opravné mechanismy těla tato drobná zranění napravují. Proto může být tělo při dalším cvičení opět silnější, což je efekt, kterého se snažíme tréninkem dosáhnout.

 

Správným přípravkem můžete podpořit účinek regenerační masáže. Regenerační masti jsou přípravky, které výrazně zmírňují bolesti svalů a kloubů po jakékoli fyzické námaze. Obsahují řadu esenciálních rostlinných olejů a extraktů, které mají anestetické a relaxační účinky a uvolňují bolavé svaly. Kafr podporuje krevní oběh.

Tréninkový proces není jen o tvrdé práci. Tréninkový proces je adaptací na stres a skládá se z fyzické zátěže a následné regenerace. Jedno bez druhého nefunguje. Pokud chcete zvýšit svůj výkon, nesmíte podcenit regeneraci.